Serial
Name
Honors
Country
Digital Section
Total Digital Images
Payment
1 NILADRI DHARA EFIP India 4 16
2 TIN SANG CHAN Canada 0 0
3 VIDA JÓZSEF Hungary 1 4
4 YAN WONG China 0 0
5 MANASI ROY EPSA, EFIAP, EFIP, CMOL India 4 16
6 FIRAS ABUSSAUD EFIAP, GPU CR2 Saudi Arabia 0 0
7 NILANJAN SAHA India 2 8
8 LEONID SHECTMAN GOLD AND SILVER MEDALS USA 1 4
9 CHARLES STRICKER USA 2 8
10 THOMAS VAN LANGENHOVEN USA 4 16
11 VLADO PODGORNIK Slovenia 0 0
12 STEPHAN LABUSCHAGNE APSSA, FAPS Australia 2 8
13 MARTIE LABUSCHAGNE FAPS Australia 2 8
14 JAMES D. SMITH MPSA, GPU CR3 USA 4 16
15 JAUME AGUADO Spain 0 0
16 HIEN VU USA 0 0
17 BURR PRESTON AFIAP, EPSA USA 0 0
18 DIMITRIS TOUSSIMIS EFIAP, PPSA, EHPS/GOLD Greece 3 12
19 DEBASIS FADIKAR India 0 0
20 MATHIEU DE BOSSCHER QPSA PPSA Belgium 2 8
21 MALCOLM JENKIN EFIAP/D3 GMPSA/G England 2 8
22 BARBARA JENKIN ARPS EFIAP/D2 GMPSA/G England 2 8
23 RHODRI PHILLIPS Wales 3 12
24 ROB OYSTON Australia 2 8
25 MINHDUNG TRAN PSO USA 4 16
26 SOPHIE POUILLON France 0 0
27 SAI KO LATT Myanmar 0 0
28 KUN ZHOU China 0 0
29 JEAN CLAUDE BACLE MFIAP_ EFIAP-P_GMPSA France 2 8
30 YUK FUNG GARIUS HUNG PPSA, AFIAP, FPSEA Hong Kong 4 16
31 ARNALDO PAULO CHE Hong Kong 4 16
32 GOTTFRIED CATANIA AFIAP PPSA GPU CR4 VIP2 Malta 4 16
33 JITEN PHUKAN India 2 8
34 ARIJIT PAL USA 3 12
35 DANIEL BALAJ 0 Romania 0 0
36 IAN LEDGARD EFIAP?P, GMPSA, BPE1 Wales 3 12
37 EYAL AMER AIPSA Israel 4 16
38 AJIT HUILGOL ARPS India 2 8
39 LE CANH THO Vietnam 0 0
40 VINCENZO DI PANFILO AFIAP Italy 3 12
41 WILLI SCHMITZ Germany 4 16
42 NGUYEN MANH HAI Vietnam 2 8
43 WOLFGANG STüFLER MVÖAV-B AFIAP Austria 3 12
44 KAI ZHENG China 4 16
45 SHIVA KUMAR India 0 0
46 H. W. CHAN GMPSA/S, FRPS, EFIAP/D3 Hong Kong 4 16
47 RENE JENSEN AFIAP QPSA Denmark 4 16
48 MAYBRITT HODAL JENSEN AFIAP Denmark 4 16
49 JEFFREY VENNING EFIAP EPSA FAPS Australia 2 8
50 ROBERT DAVIS EPSA USA 4 16
51 HERDIS HALVAS-NIELSEN MPSA, CR 4, WPAI BRONZE Germany 4 16
52 ROMAN DOBLANDER EPSA, EFIP Austria 4 16
53 WINFRIED SCHEIDGES LRPS Sri Lanka 0 0
54 LI YA HUANG Uruguay 0 0
55 DMITRY ARKHIPOV EPSA EFIAP Russian Federation 4 16
56 HUNG HO M.PSO OF THE PHOTOGRAPHIC SOCIET USA 4 16
57 PHILLIP KWAN GMPSA/P, GPSA, FRPS Canada 4 16
58 TANVIR AHMED Bangladesh 0 0
59 JUAN ANTONIO UNZURRUNZAGA POSADA Spain 1 4
60 COLIN CLOSE LRPS DPAGB AFIAP England 2 8
61 KáROLY ZSIRAI AFIAP Hungary 2 8
62 JOAQUIN SALINAS D´ ANGLADA EFIAP - PSA CS 5 * * * * * Spain 3 12
63 NANCY LAURIE LRPS, ARPS Scotland 3 12
64 SIDDHARTHA BASU India 0 0
65 MICHAEL JACK QPSA USA 3 12
66 VALENTINA SOKOLSKAYA EPSA, AFIAP USA 4 16
67 ROY KILLEN GMPSA/B, EFIAP Australia 3 12
68 SUMUDU SOYZA NONE Sri Lanka 0 0
69 PRATEEK AGARWAL India 4 16
70 FLORENTINO MOLERO GUTIERREZ AFIAP- ACEF-PSA CS2-GPU CR2-GPU Spain 1 4
71 DONALD DEDONATO EPSA USA 4 16
72 SAMIR SARKAR India 4 16
73 ABHIJEET KUMAR BANERJEE PPSA, AFIAP, EFIP India 4 16
74 SUDIP SAHA AFIAP India 3 12
75 NAN CARDER FPSA GMPSA EFIAP USA 4 16
76 MARIE H SCHREIBER APSA, PPSA USA 3 12
77 RATNAJIT CHOUDHURY EFIAP, EPSA, FFIP, GPU APHRODITE India 4 16
78 MAHESWARAIAHA MELINAMANE ARPS India 1 4
79 MILT DIENES PSA USA 0 0
80 BODO GEBHARDT Germany 2 8
81 RONALD WILSON EPSA USA 2 8
82 WOLFGANG SCHWEDEN Germany 4 16
83 MAINAK DEY AFIP HON. PESGSPC India 4 16
84 BARTHA ERIKA Romania 3 12
85 IRENE EHRENREICH EPSA; EFIAP; GPU CR3 Austria 3 12
86 STEFAN STUPPNIG MPSA2; BPSA; EFIAPB; GPU VIP1, C Austria 4 16
87 RALF HANISCH EFIAP/S, MPSA Germany 4 16
88 JINGRU LUO MPSA EPSA PPSA USA 4 16
89 RICHARD BAILEY USA 4 16
90 JANSON LIN Australia 1 4
91 VALERIE KLEINDIENST Australia 4 16
92 OLEG SOKOLSKY PPSA USA 3 12
93 ASOK SENGUPTA AFIP. HON CPE India 4 16
94 RAHUL BORUAH India 0 0
95 SUBRATA KUMAR DAS EFIAP, FFIP, FICS, ISF India 4 16
96 BOB GIVEN MPAGB EPSA EFIAP Northern Ireland 2 8
97 RINKI SARKAR AFIAP India 3 12
98 BOB CHIU MPSA,GPSA,ARPS,AFIAP USA 3 12
99 FRANCIS NICOLL GMPSA Belgium 3 12
100 VOLKER MEINBERG GMPSA/S, GPU-CR4, GPU-VIP2 Germany 4 16
101 SALLY LEUNG Hong Kong 2 8
102 ZHICAI REN China 1 4
103 JEFF MCDONALD USA 2 8
104 PEGGY BENSON PPSA USA 3 12
105 KALYAN CHATTOPADHYAY AFIAP India 4 16
106 HANS-PETER HORNBOSTEL Germany 4 16
107 SARASWATIRAO KORLAPATI EFIAP FFIP AIIPC India 4 16
108 MOHAMED ASSIRI Saudi Arabia 0 0
109 KEN MURPHY APSA MPSA AFIAP USA 4 16
110 ANDREW MUNRO THREE 6 T ARCHITECTS England 4 16
111 LEE ENG TAN AFIAP, MPSA, MPSA2 Singapore 4 16
112 SUMAN MITRA India 4 16
113 SAMIR SACHDEVA India 4 16
114 DILIP PATEL G.APS USA 3 12
115 URS JENZER AFIAP Switzerland 3 12
116 BOO SUM ROBERT CHOY Hong Kong 4 16
117 VIGNANA SHARMA RAVURI FIIPC AFIP APSS India 0 0
118 MATTHEW MOSES USA 3 12
119 DAVID BUTLER MPSA MFIAP England 1 4
120 BOB BENSON FPSA EPSA USA 3 12
121 DRIES FOURIE FPSSA South Africa 0 0
122 WARD CONAWAY MPSA USA 3 12
123 DAVID LAWLOR Republic of Ireland 0 0
124 EDUARDO LOPEZ MORENO 35 AWARDS 1ST PLACE, SONY SHORTL Mexico 0 0
125 MARGARET BOIKE APSA MPSA USA 2 8
126 MARGARET. HENNES PPSA USA 2 8
127 YUET YEE WONG Hong Kong 4 16
128 KUMAR KRANTI PRASAD India 4 16
129 PIYALI MITRA EFIAP/B, EPSA, CR2 India 4 16
130 JOYRAJ SAMANTA EFIAP, EPSA, EIUP, EFIP, GPU CR- India 4 16
131 NAVNEET CHAHAL India 2 7
132 CHUN-JEN CHANG 先生 Taiwan 2 8
133 SAIKAT CHANDA India 4 16
134 LISA LAW Australia 4 16
135 HARISH NN India 1 4
136 BART MICHIELS Belgium 4 16
137 SANJOY SENGUPTA India 4 16
138 VICKI MORITZ EFIAP/P GMPSA APSEM/B Australia 4 16
139 BASUDEV MAITY EFIAP,FFIP India 4 16
140 TUHIN KANTI DAS MPSA, EFIAP, FSOF, FFIP, AICS, India 4 16
141 BARUN SINHA India 4 16
142 DAVID WILSON South Africa 4 16
143 CHIN TZU WENG Taiwan 4 16
144 DALE MURPHY Australia 4 16
145 ARNAB BHOWMICK AFIAP, AFIP India 4 16
146 SEBASTIAN KUCZYNSKI Poland 0 0
147 STEVEN STAVRI PPSA. AFIAP. HON.CPE Cyprus 4 16
148 ROBERT LIE AFIAP, QPSA, A.FPSI* Indonesia 0 0
149 SHIRISH JHAVERI EPSA, EFIAP, EIUP, GPU VIP-1, GP India 3 12
150 TAPAS BHOWMICK EFIAP, EFIP India 4 16
151 XIAOMEI XU China 2 8
152 TAPAS KUMAR PAUL MPSA, EFIAP, GPU CR2 India 4 16
153 IRENE KRAMER EPSA USA 3 12
154 TIM GILBERT LRPS PPSA England 3 12
155 STEFAN ODENBACH PPSA Germany 1 4
156 NORMAN JOHNSON EPSA USA 3 12
157 HEINZ PEKS EFIAP Germany 4 16
158 BJOERN ENGEN Norway 4 16
159 FREDERICK DOERFLER QPS USA 4 16
160 HENRY JANG USA 4 16
161 DON FUNDERBURG QPSA PPSA EPSA USA 4 16
162 THUY PHUONG TRAN USA 4 16
163 MICHAEL TRAN APSA; PPSA USA 4 16
164 BETTY CHAN Canada 4 16
165 NARAYANASWAMY K M ARPS,EFIAP,FFIP,PPSA,APSA,HON.WP India 2 8
Name
Payment
NILADRI DHARA
TIN SANG CHAN
VIDA JÓZSEF
YAN WONG
MANASI ROY
FIRAS ABUSSAUD
NILANJAN SAHA
LEONID SHECTMAN
CHARLES STRICKER
THOMAS VAN LANGENHOVEN
VLADO PODGORNIK
STEPHAN LABUSCHAGNE
MARTIE LABUSCHAGNE
JAMES D. SMITH
JAUME AGUADO
HIEN VU
BURR PRESTON
DIMITRIS TOUSSIMIS
DEBASIS FADIKAR
MATHIEU DE BOSSCHER
MALCOLM JENKIN
BARBARA JENKIN
RHODRI PHILLIPS
ROB OYSTON
MINHDUNG TRAN
SOPHIE POUILLON
SAI KO LATT
KUN ZHOU
JEAN CLAUDE BACLE
YUK FUNG GARIUS HUNG
ARNALDO PAULO CHE
GOTTFRIED CATANIA
JITEN PHUKAN
ARIJIT PAL
DANIEL BALAJ
IAN LEDGARD
EYAL AMER
AJIT HUILGOL
LE CANH THO
VINCENZO DI PANFILO
WILLI SCHMITZ
NGUYEN MANH HAI
WOLFGANG STüFLER
KAI ZHENG
SHIVA KUMAR
H. W. CHAN
RENE JENSEN
MAYBRITT HODAL JENSEN
JEFFREY VENNING
ROBERT DAVIS
HERDIS HALVAS-NIELSEN
ROMAN DOBLANDER
WINFRIED SCHEIDGES
LI YA HUANG
DMITRY ARKHIPOV
HUNG HO
PHILLIP KWAN
TANVIR AHMED
JUAN ANTONIO UNZURRUNZAGA POSADA
COLIN CLOSE
KáROLY ZSIRAI
JOAQUIN SALINAS D´ ANGLADA
NANCY LAURIE
SIDDHARTHA BASU
MICHAEL JACK
VALENTINA SOKOLSKAYA
ROY KILLEN
SUMUDU SOYZA
PRATEEK AGARWAL
FLORENTINO MOLERO GUTIERREZ
DONALD DEDONATO
SAMIR SARKAR
ABHIJEET KUMAR BANERJEE
SUDIP SAHA
NAN CARDER
MARIE H SCHREIBER
RATNAJIT CHOUDHURY
MAHESWARAIAHA MELINAMANE
MILT DIENES
BODO GEBHARDT
RONALD WILSON
WOLFGANG SCHWEDEN
MAINAK DEY
BARTHA ERIKA
IRENE EHRENREICH
STEFAN STUPPNIG
RALF HANISCH
JINGRU LUO
RICHARD BAILEY
JANSON LIN
VALERIE KLEINDIENST
OLEG SOKOLSKY
ASOK SENGUPTA
RAHUL BORUAH
SUBRATA KUMAR DAS
BOB GIVEN
RINKI SARKAR
BOB CHIU
FRANCIS NICOLL
VOLKER MEINBERG
SALLY LEUNG
ZHICAI REN
JEFF MCDONALD
PEGGY BENSON
KALYAN CHATTOPADHYAY
HANS-PETER HORNBOSTEL
SARASWATIRAO KORLAPATI
MOHAMED ASSIRI
KEN MURPHY
ANDREW MUNRO
LEE ENG TAN
SUMAN MITRA
SAMIR SACHDEVA
DILIP PATEL
URS JENZER
BOO SUM ROBERT CHOY
VIGNANA SHARMA RAVURI
MATTHEW MOSES
DAVID BUTLER
BOB BENSON
DRIES FOURIE
WARD CONAWAY
DAVID LAWLOR
EDUARDO LOPEZ MORENO
MARGARET BOIKE
MARGARET. HENNES
YUET YEE WONG
KUMAR KRANTI PRASAD
PIYALI MITRA
JOYRAJ SAMANTA
NAVNEET CHAHAL
CHUN-JEN CHANG
SAIKAT CHANDA
LISA LAW
HARISH NN
BART MICHIELS
SANJOY SENGUPTA
VICKI MORITZ
BASUDEV MAITY
TUHIN KANTI DAS
BARUN SINHA
DAVID WILSON
CHIN TZU WENG
DALE MURPHY
ARNAB BHOWMICK
SEBASTIAN KUCZYNSKI
STEVEN STAVRI
ROBERT LIE
SHIRISH JHAVERI
TAPAS BHOWMICK
XIAOMEI XU
TAPAS KUMAR PAUL
IRENE KRAMER
TIM GILBERT
STEFAN ODENBACH
NORMAN JOHNSON
HEINZ PEKS
BJOERN ENGEN
FREDERICK DOERFLER
HENRY JANG
DON FUNDERBURG
THUY PHUONG TRAN
MICHAEL TRAN
BETTY CHAN
NARAYANASWAMY K M